Fauna a flóra

Fauna a flóra se na Karibských ostrovech vyvíjela díky jejich částečné izolovanosti od pevniny specifickým způsobem podle toho, co se na ně dokázalo přes moře dostat. Semena některých rostlin (především mangrovů) sem putovala dlouhé měsíce tisíce kilometrů, ale našla vhodnou neobsazenou niku, a proto patří k nejrozšířenějším původním druhům.

Želva plovoucí pod mořskou hladinou

Jiné rostliny a zvířata se sem dostaly z nedaleké pevniny pomocí „raftingu“ na plovoucím listu nebo větvi či „letecky“ (např. semena v trusu ptáků). K přepravě po vodě výrazně přispívaly pravidelné záplavy na řece Orinoco – do dutých bambusových stonků se ukryly malé žabky a ještěrky, na větvích se plavili hadi a větší plazi.

Intenzivnější verzí záplav byly a jsou také hurikány, které přinesly také vedle obojživelníků také savce – je jich na ostrovech sice málo, ale bez hurikánů by zde nebyli žádní.

Nejčastěji se vyskytujícími savci jsou zde hlodavci a netopýři. Obojživelníky pak na ostrovech zastupují přibližně tři tucty žab a ještěrek. Na větších ostrovech můžete v lese potkat i vysokou, ale jedná se spíše o importované rarity. Nejvíce se v místních deštných lesích daří mnoha druhům ptáků.

Z výčtu obyvatel tedy vyplývá, že zde nežijí žádná nebezpečná zvířata, pouze na některých ostrovech můžete výjimečně narazit na jedovaté hady.

Před návštěvou si ještě ověřte typické počasí v Karibiku.

Dubaj online
Zaleťte se podívat na luxusní dovolenou do Dubaje.