Jak do Karibiku?

Letecky

Výběr způsobu, jak se do oblasti Karibiku dostat, je většinou mnohem jednodušší než výběr samotné destinace, ale přesto máte několik možností. Pro rychlý výlet je samozřejmě nejlepší se na místo nechat dopravit letecky – mnoho velkých leteckých společností (např. British Airways, Kondor, Lufthansa, Virgin Atlantic, …) provozuje pravidelné linky z letišť po celém světě (z Evropy často s mezipřistáním).

Pláž na Kubě

Nejlevnější variantou je mít předem určenou dobu odletu a koupit si tedy letenku zpáteční. Nechcete-li se však omezovat, využijte last-minute letů – ty také nebývají příliš nákladné. Nejdráž vyjdou odlety v zimě (hlavní turistická sezóna) a o všech víkendech, proto se snažte svůj odlet naplánovat někdy doprostřed týdne. Obecně platí, že je mnohem lepší shánět svůj let na poslední chvíli, než měnit datum již zakoupené letenky.

Většina karibských letišť je spíše menších, a proto nebuďte překvapeni, že pravděpodobně nebudete vystupovat přímo k terminálu. Někde vás od letadla k terminálu převezou mikrobusy, na těch nejmenších budete muset dojít pěšky (jestliže máte pohybové potíže, informujte se raději předem a případně si přepravu zajistěte speciálně pro vás).

Po vodě

Pokud byste z cesty chtěli udělat významnou část své dovolené, jsou pro vás jednoznačně určeny rekreační plavby zaoceánských parníků – mnoho lidí sice raději využívá rychlejší letecké dopravy, ale přesto do místních přístavů v průběhu roku míří až dva tucty linek (nejvíce z nich je v provozu především v zimních měsících). Mnoho z oněch parníků sice nezačíná svou plavbu v Evropě, ale v některém přístavu Spojených států, a proto se budete na místo muset dopravit jiným způsobem, přesto může jít o nezapomenutelný zážitek.

Plavba lodí nemusí být vyhrazena pouze zamilovaným párům a novomanželům (tento typ cest poskytuje především společnost „Love Boat“), můžete cestovat s celou rodinou se společností Disney nebo si připlatit a užívat si luxusu v parníku 1. třídy.

Další možností, jak překonat „Velkou louži“ na pronajaté lodi (to je vhodné např. pro menší skupinky přátel). Do takového dobrodružství by se však neměl pouštět nikdo bez řádných zkušeností – neznalost můžete vykompenzovat najmutím profesionálního kapitána. Za poněkud vyšší cenu jsou k dispozici dokonce plně vybavené luxusní jachty včetně personálu, takže jedinou vaší starostí bude, abyste se nepřipálili na sluníčku.

Způsob dopravy do Karibiku ovlivní i možnost cestování během dovolené, můžete využít i několika způsobů plavby po moři.

Dubaj online
Zaleťte se podívat na luxusní dovolenou do Dubaje.