Ubytování v Karibiku

Karibské ostrovy nejsou známy pro své písečné pláže a tropické klima, ale také pro úžasné možnosti ubytování – od okouzlujících hostinců a historických domů patřících k plantážím přes venkovské kempy po luxusní vily, all-inclusive rekreační střediska a samozřejmě plně vybavené hotely s množstvím služeb.

Odpočinek na pláži – Barbados

Rozdílné podmínky ostrov od ostrova

Ubytovací možnosti se ovšem liší ostrov od ostrova a prakticky všude naleznete několik větších hotelů, ovšem při shánění méně běžných levnějších ubytování nemusíte být vždy úspěšní. V mnoha oblastech budete např. od kempování odrazováni nebo je to dokonce zakázáno kvůli zachování přírodních krás. Přesto i v těchto oblastech můžete cestovat „po svých“, protože zde pak místo kempů funguje mnohem více venkovských penzionů.

Při vybírání balíčků cestovních kanceláří je hlavní nevýhodou omezení, že již máte předem zaplacené ubytování a dáno přesné datum a místo odletu, tudíž nemůžete ostrovy prozkoumávat, jak se vám zachce. Zařizování cesty a vyhledávání informací na vlastní pěst je sice někdy časově docela náročné, ale pokud toužíte po dobrodružství, není lepší volba.

Ekoturistika i od cestovních kanceláří

V posledních letech se samozřejmě rozšířilo i spektrum dovolenkových balíčků cestovních kanceláří, takže si můžete užívat eko-turismu, předpřipravené výletní trasy se zajištěným ubytováním v hotelech či treků v tropických deštných lesích.

Svatební cesta v Karibiku

Plánujete-li se do Karibiku podívat během líbánek, zkuste předem kontaktovat vámi vybraný hotel, zda právě novomanželům neposkytuje nějaké slevy. Pro ty majetnější existuje dokonce možnost si pronajmout speciální luxusní vilu, kde nejdříve může proběhnout obřad a následně se změní ve vaše líbánkové sídlo.

Předem si však zjistěte, jak jsou objednávané pokoje či vily vybaveny – mnoho z nich má pouze větráky, ale ne klimatizaci. Pokud budete mít tu možnost, žádejte si rohový pokoj – v těch většinou klimatizace chladí nejlépe.

Typická nabídka hotelů

Většina hotelů poskytuje základní typy balíčků ubytování:

  • European Plan (EP) – pouze ubytování
  • American Plan (AP) – ubytování + snídaně + oběd + večeře
  • Modified American Plan (MAP) – ubytování + snídaně + večeře
  • Continental Plan či Breakfast Plan (CP / BP) – ubytování + snídaně

Dubaj online
Zaleťte se podívat na luxusní dovolenou do Dubaje.