Isla Margarita

Isla Margarita (Margarita Island) – ostrov perel – je situován v Karibském moři, ovšem politicky již přísluší Venezuele. Jsou k němu přidruženy dva menší ostrovy: Coche a Cubagua.

Hlavním městem tohoto regionu o rozloze 1 020 km2 je La Asunción nacházející se v říčním údolí stejného jména. Hlavními hospodářskými odvětvími jsou zde turistický ruch, rybářství a stavebnictví.

Většina návštěvníků je na ostrov dopravována letecky na mezinárodní letiště Santiago Marino nacházející se 25 kilometrů od největšího města Porlamar. Celý region je veden jako bezcelní oblast, což jej dělá skvělým místem pro dovolenou nejen většiny Venezuelanů, ale i mnoha zahraničních turistů.

Sýry, čokolády, whiskey a elektrické spotřebiče jsou pouze malou částí toho, co se zde dá pořídit oproti pevninské Venezuele mnohem levněji. Např. 750 ml karibského rumu zde pořídíte za 3 dolary.

Nejvíce návštěvníků sem přijíždí v období Vánoc, Velikonoc a od července do poloviny září. Své ideální prostředí by si zde však kdykoliv měl najít téměř každý – je zde dostupná celá řada pláží od těch nejzalidněnějších po ty vhodné pro samotáře.

Mezi nejpopulárnější pláže patří: Playa El Agua (čtyři kilometry skvělého písku), Playa El Yaque (báječné místo pro windsurfing), Playa Puerto Cruz (navštěvuje ji mnoho evropských návštěvníků), Playa Parguito, Playa Caribe, Punta de Arena a další.